Finał XX OI 2012/2013
laureat I miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość gra* baj lab lan gdz las pol suma
1 Błażej Magnowski 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 100 10 100 100 81 100 491
2 Stanisław Dobrowolski 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 51 100 100 100 100 451
3 Marek Sommer 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 100 100 93 27 10 430

laureat II miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość gra* baj lab lan gdz las pol suma
4 Karol Farbiś 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Radom 100 100 100 80 31 100 10 421
5 Tomasz Syposz 3 Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław 100 100 50 80 100 91 0 421
6 Paweł Nowak 3 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin 100 100 0 80 76 100 60 416
7 Igor Kotrasiński 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 100 100 100 0 400
8 Krzysztof Pszeniczny 3 Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek Rzeszów 100 38 100 80 100 81 399

laureat III miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość gra* baj lab lan gdz las pol suma
9 Jarosław Kwiecień 3 Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi Wrocław 9 100 0 80 100 100 10 390
10 Adam Czapliński 3 IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Olsztyn 100 100 0 80 100 100 0 380
11 Kamil Dębowski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej Suwałki 9 100 80 100 100 380
12 Kamil Rychlewicz 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Łódź 100 100 0 80 93 100 0 373
13 Jan Ludziejewski 1 VIII Liceum Ogólnokształcące Warszawa 9 100 0 100 68 100 368
14 Michał Zieliński 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 0 100 100 76 81 357
15 Karol Kaszuba 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 100 54 354
16 Przemysław Jakub Kozłowski 1 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok 100 51 0 100 100 100 0 351
17 Ewelina Krakowiak 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Radom 100 100 80 21 45 100 346
18 Stanisław Purgał 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 10 70 100 54 334
19 Daniel Danielski 3 Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław 100 100 80 29 96 10 315
20 Grzegorz Świrski 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 100 68 45 313
21 Rafał Stefański 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 9 100 100 28 73 10 311
22 Stanisław Barzowski 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 100 80 53 72 305
23 Paweł Nałęcz-Jawecki 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 88 80 100 36 304
24 Michał Kowalczyk 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz 100 100 0 80 49 72 301
25 Grzegorz Fabiański 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 100 0 100 300
26 Szymon Łukasz 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 100 100 0 300
27 Konrad Paluszek 1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 88 60 93 59 300
28 Bartosz Kostka 3 Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław 0 100 0 100 76 10 286
29 Patryk Czajka 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 63 100 0 80 100 0 280
30 Michał Glapa 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 80 100 0 280
31 Michał Łuszczyk 2 IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Tarnów 0 100 80 100 0 280

finalista z wyróżnieniem
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość gra* baj lab lan gdz las pol suma
32 Jakub Staroń 2 V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała 100 88 100 58 30 276
33 Michał Cylwik 3 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin 9 100 0 80 93 273
34 Kamil Żyła 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 0 100 100 21 50 271
35 Marek Sokołowski 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki Łomża 100 100 0 60 100 0 10 270
36 Szymon Stankiewicz 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Radom 0 100 100 68 0 268
37 Albert Gutowski 2 I Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Staszica Lublin 100 100 10 100 21 36 0 267
38 Paweł Burzyński 2 Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi Gdynia 100 100 0 80 21 60 261
39 Łukasz Łabęcki 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz 81 100 0 100 58 258
40 Marcin Kostrzewa 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 80 28 36 10 254
41 Aleksander Łukasiewicz 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki Legnica 0 100 0 100 21 9 10 240
42 Aleksander Matusiak 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 100 21 18 0 239
43 Michał Kowalewski 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 100 35 0 235
44 Adam Trzaskowski 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 0 80 54 234
45 Marcin Kudla 3 Liceum Ogólnokształcące Rydułtowy 100 100 100 21 0 10 231
46 Monika Olchowik 2 CXXII Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Domeyki Warszawa 100 0 100 30 0 230
47 Konrad Sikorski 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Radom 9 100 0 100 0 30 230
48 Magdalena Szarkowska 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok 65 100 0 100 21 9 0 230
49 Sebastian Jaszczur 2 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz 0 100 0 100 29 0 229
50 Jan Derbisz 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 100 28 228
51 Kamil Niziński 2 Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław 100 100 0 80 36 9 225
52 Leszek Kania 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 0 100 21 0 0 221
53 Adrian Naruszko 1 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Radom 100 100 100 21 0 221
54 Paweł Wegner 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 9 100 100 21 0 221
55 Jakub Machaj 3 Liceum Akademickie Toruń 100 90 29 219
56 Jakub Łabaj 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 80 28 9 217
57 Piotr Pietrzak 3 Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław 100 100 0 80 36 0 216
58 Marcin Gregorczyk 2 IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Olsztyn 18 100 80 21 10 211
59 Mateusz Puczel 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok 9 98 0 100 0 10 208
60 Wojciech Janczewski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki Legnica 100 100 80 21 0 201
61 Bartosz Łukasiewicz 2 III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 0 100 80 21 0 201
62 Piotr Dulikowski 3 XXXI Liceum Ogólnokształcące Łódź 0 100 0 100 0 200
63 Piotr Gawryluk 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok 0 100 0 100 0 0 200
64 Mateusz Nowak 2 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 100 0 200

finalista
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość gra* baj lab lan gdz las pol suma
65 Adrian Akerman 1 Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące Tczew
66 Grzegorz Araminowicz 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Gdańsk
67 Kamil Braun 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Krosno
68 Filip Chmielewski 3 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
69 Mateusz Chołołowicz 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok
70 Jakub Cisło 2 II Liceum Ogólnokształcące Mielec
71 Piotr Domański 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
72 Bartosz Dziewoński 3 V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków
73 Wojciech Jabłoński 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
74 Piotr Jarosz 3 I Liceum Ogólnokształcące Ciechanów
75 Jarosław Jedynak 3 III Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała
76 Eryk Kijewski 3 Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II Sejny
77 Wojciech Kordalski 2 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz
78 Dawid Kuczma 3 Liceum Akademickie Toruń
79 Mateusz Ledzianowski 3 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań
80 Michał Majewski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok
81 Tomasz Miotk 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
82 Marek Mystkowski 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok
83 Bartłomiej Najdecki 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki Legnica
84 Kacper Oreszczuk 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Radom
85 Patryk Osmólski 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz
86 Piotr Michał Padlewski 3 I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok
87 Tomasz Rewak 3 II Liceum Ogólnokształcace im. Stanisława Wyspiańskiego Legnica
88 Marek Rusinowski 3 II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Mielec
89 Karol Sarnecki 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
90 Jakub Stanecki 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
91 Jakub Supeł 2 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
92 Dariusz Szałkowski 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz
93 Dawid Wegner 1 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz
94 Arkadiusz Wróbel 3 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
95 Aleksander Zendel 2 Liceum Akademickie Toruń
96 Wojciech Zieliński 3 Liceum Akademickie Toruń
© Anna Michalska
Uniwersytet Warszawski