• Współorganizatorzy XXIV OI
  2017-09-30 Anna Michalska
  Kategorie:
  • XXIV OI

 • Wielka Przesmycka
  2017-03-01 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXIV OI

  1 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Wielkiej Przesmyckiej, czyli indywidualnych zawodów w programowaniu o ponaddwudziestoletniej tradycji. Dzisiaj wystartowała rejestracja. Organizatorzy serdecznie zapraszają zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych początkujących. Szczegóły na http://przesmycka.ii.uni.wroc.pl/2017/.

 • Konkurs PIZZA
  2017-02-18 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXIV OI

  W oczekiwaniu na wyniki zawodów II stopnia przekazujemy wiadomość o kolejnej edycji zawodów programów walczących PIZZA (Programistyczno-Informatyczne Zespołowe Zawody Algorytmiczne), organizowanych przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs ma charakter otwarty - przystępują do niego drużyny 2/3-osobowe.

  Rejestracja trwa do 17 marca. Eliminacje zdalne odbędą się 19 marca, finałowe zawody w Instytucie Informatyki we Wrocławiu zaplanowane są na 8 kwietnia.

  Więcej informacji na stronie https://pizza.natodia.net/

 • II etap cd.
  2017-02-02 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXIV OI

  Publikujemy kolejne dokumenty dotyczące zawodów II stopnia: ramowy plan zawodów oraz adresy miejsc zakwaterowania i przeprowadzenia zawodów w poszczególnych okręgach.

 • II etap
  2017-01-24 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXIV OI

  Uczestników zawodów II stopnia zachęcamy, aby zawczasu zapoznali się z dokumentami technicznymi na ten etap zawodów, załączonymi do tej wiadomości, oraz z Zasadami organizacji zawodów II i III stopnia. W szczególności zwracamy uwagę na zmianę procedury reklamacyjnej w stosunku do zeszłych lat (pojawia się możliwość składania reklamacji jeszcze na sali zawodów, a po otrzymaniu raportów reklamacje należy zgłaszać już poprzez SIO):

  1. Zawodnik może złożyć reklamację przed opuszczeniem sali zawodów za pośrednictwem dyżurującego na sali członka Komisji Regulaminowej.
  2. Każdego dnia zawodów, po około dwóch godzinach od zakończenia sesji, zawodnikom zostaną udostępnione raporty oceny ich prac na wybranym zestawie testów.
  3. Po zakończeniu zawodów II stopnia, od czwartku 16 lutego 2017 roku od godz. 20.00 do wtorku 21 lutego 2017 roku do godz. 24.00 poprzez SIO każdy zawodnik będzie mógł zapoznać się z pełną oceną swoich rozwiązań i składać reklamacje.
 • Przemysława Kanarek
  2017-01-04 Krzysztof Diks
  Kategorie:
  • XXIV OI
  Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr Przemysławy Kanarek z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr Przemysława Kanarek była członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej prawie od początku istnienia Olimpiady, a w ostatnich latach pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego. Wniosła ogromny wkład w rozwój Olimpiady, pracując na rzecz Komitetu Okręgowego we Wrocławiu, pełniąc funkcje redaktora niebieskich książeczek i kierownika reprezentacji Polski na międzynarodowych olimpiadach informatycznych. Znacząco przyczyniła się do popularyzacji konkursów informatycznych w Polsce. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

  Członkowie Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej wraz z Przewodniczącym

 • Sobotnie sparingi programistyczne
  2017-01-03 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXIV OI

  Instytut Informatyki UWr zaprasza do udziału w sobotnich sparingach programistycznych. Możliwy jest udział zdalny. Pierwszy sparing już w najbliższą sobotę 7 stycznia. Bliższe informacje na stronie http://solve.edu.pl/~sparingi/

© Anna Michalska
Uniwersytet Warszawski