|
||||
| Zadanie: Akcja komandosówNa Pustyni Błędowskiej odbywa się w tym roku Bardzo Interesująca i Widowiskowa Akcja Komandosów (BIWAK). Podstawowym elementem BIWAK-u ma być neutralizacja bomby, która znajduje się gdzieś na pustyni, jednak nie wiadomo dokładnie gdzie. Pierwsza część akcji to desant z powietrza. Z helikoptera krążącego nad pustynią, wyskakują pojedynczo, w ustalonej kolejności komandosi. Gdy któryś z komandosów wyląduje w jakimś miejscu, okopuje się i już się z nie rusza z miejsca. Dopiero potem może wyskoczyć kolejny komandos. Dla każdego komandosa określona jest pewna odległość rażenia. Jeśli komandos przebywa w tej odległości (lub mniejszej) od bomby, to w przypadku jej ewentualnej eksplozji zginie. Dowództwo chce zminimalizować liczbę komandosów biorących udział w akcji, ale chce mieć pewność, że w przypadku wybuchu bomby, przynajmniej jeden z komandosów przeżyje. Na potrzeby zadania przyjmujemy, że Pustynia Błędowska jest płaszczyzną, a komandosów, którzy się okopali utożsamiamy z punktami. Mamy dany ciąg kolejno mogących wyskoczyć komandosów. Żaden z nich nie może opuścić swojej kolejki, tzn. jeśli i-ty komandos wyskakuje z samolotu, to wszyscy poprzedni wyskoczyli już wcześniej. Dla każdego z komandosów znamy jego odległość rażenia oraz współrzędne punktu, w którym wyląduje, o ile w ogóle wyskoczy.
ZadanieNapisz program, który:
WejścieW pierwszym wierszu standardowego wejścia zapisana jest jedna liczba całkowita n ( 2 <= n <= 2 000) -- liczba komandosów. W kolejnych n wierszach opisani są komandosi -- po jednym w wierszu. Opis każdego komandosa składa się z trzech liczb całkowitych: x, y i r ( -1000 <= x, y <= 1000, 1 <= r <= 5000). Punkt (x, y) to miejsce, gdzie wyląduje komandos, a r to jego odległość rażenia. Jeśli komandos znajdzie się w odległości r lub mniejszej od bomby, to w przypadku jej wybuchu zginie.
WyjścieW pierwszym i jedynym wierszu standardowego wyjścia Twój program powinien zapisać jedną liczbę całkowitą -- minimalną liczbę komandosów, którzy muszą wyskoczyć, aby zapewnić, że co najmniej jeden z nich przeżyje, lub jedno słowo NIE jeśli nie jest możliwe, aby mieć pewność, że któryś z komandosów przeżyje.
PrzykładDla danych wejściowych:5 2 2 4 7 2 3 4 3 1 5 7 1 8 7 1poprawną odpowiedzią jest: 4 UwagaTo zadanie można rozwiązać używając typów zmiennopozycyjnych:
Wersja do druku |