Polish version    English version  
  XVIII OI 2010/2011


 Aktualności
 O olimpiadzie
 Komitety
 XVIII OI 2010/2011
Terminarz
Zadania
II Etap
Przepisy
Wyniki I etapu
Wyniki II etapu
Dla zawodników
Przydatne zasoby
 Historia OI
 Książeczki OI
 Reprezentacja
 Obozy Olimpiady
 Galeria zdjęć
 Ciekawe odsyłacze
 OIG LiveCD
 IV OIG 2009/2010
 Historia OIG
 SIO
 MAIN
Aktualności

Wyniki 2 etapu XVIII Olimpiady Informatycznej2011-02-18

Pojawiły się wyniki drugiego etapu XVIII Olimpiady Informatycznej. Gratulujemy finalistom!


Informacje dla uczestników II etapu XVIII OI2011-01-30

W zakładce XVIII OI 2010/2011 -> II Etap pojawiły się informacje na temat zawodów drugiego stopnia: miejsca zakwaterowania, regulamin, ustalenia techniczne i lista zawodników wraz z informacją czy mają zakwaterowanie. Zachęcam do zapoznania się z nią.


Informacje dla uczestników II etapu XVIII OI w Krakowie2011-01-22

Na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego pojawiły się informacje dla uczestników II etapu XVIII OI w Krakowie.


Informacje dla uczestników II etapu XVIII OI we Wrocławiu2011-01-19

Na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego pojawiły się informacje dla uczestników II etapu XVIII OI.


V Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów2011-01-08

Od tego roku oficjalną stroną Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów będzie www.oig.edu.pl. W szczególności, na tej stronie będą pojawiały się wszystkie informacje dotyczące przebiegu V OIG. Zawody indywidualne OIG będą standardowo przeprowadzane przez serwis SIOgim, o adresie www.oi.edu.pl/oig/. Zawody indywidualne I stopnia V OIG rozpoczynają się 10 stycznia o godzinie 10:10:10.


Poprawiony ranking pierwszego etapu XVIII OI2010-12-15

Został poprawiony ranking pierwszego etapu XVIII Olimpiady Informatycznej. Wyniki punktowe zostały bez zmian, jedynie dane szkoły i klasy zotsały zaktualizowane dla części uczestników.


Błędna klasa w części wyników z pierwszego etapu XVIII OI2010-12-13

Część uczestników ma podaną o rok młodszą klasę w ostatnio opublikowanym rankingu z pierwszego etapu XVIII Olimpiady Informatycznej. Prawdopodobnie dla niektórych zawodników dane zostały wzięte z zeszłego roku. Przepraszamy za zamieszanie. Pracujemy nad tym problemem i mamy nadzieję, że już wkrótce ogłosimy poprawiony ranking.


Wyniki 1 etapu XVIII Olimpiady Informatycznej2010-12-11

Pojawiły się wyniki pierwszego etapu XVIII Olimpiady Informatycznej. Gratulujemy zakwalifikowanym i życzmy powodzenia w dalszych etapach. Pamiętajcie, ćwiczenie czyni mistrza.


Nowy konkurs programów walczących2010-11-30

Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urząd Miasta Wrocławia zapraszają wszystkich, a szczególnie uczniów do udziału w nowym konkursie programów walczących, który odbędzie się na Wrocławskim Portalu Informatycznym.

Konkurs rozpocznie się 3. grudnia, będzie polegał na oprogramowaniu (w jednym z dostępnych języków: C,C++,Haskell,Ruby,Prolog,Python,Java,Erlang,Perl) oraz kierowaniu jednostkami w wieloosobowej grze strategicznej ScriptCraft. Dla uczniów szkół średnich i gimnazjów przewidziane są nagrody, koszulki oraz pendrive'y.

Strona konkursu: http://informatyka.wroc.pl/scriptcraft-konkurs

Życzymy dobrej zabawy!


Międzyszkolne Olimpijskie Kółka Informatyczne na Śląsku2010-11-29

Zapraszamy na zajęcia śląskich Międzyszkolnych Olimpijskich Kółek Informatycznych. Kółka prowadzone są niezależnie w VIII LO w Katowicach (MOKIP) i LO Filomata w Gliwicach (MOKIF). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie mokip.wikidot.com (kółko gliwickie ma podstronę mokip.wikidot.com/mokif). Zapraszamy wszystkich początkujących olimpijczyków, przygotowujących się do OI, OIG i innych podobnych konkursów. Zespół MOKIPu i MOKIFu


High School Programming League2010-11-13

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu programistycznego: "High School Programming League" organizowanego na platformie SPOJ. Wszystkie treści konkursowe dostępne są w dwóch językach: polskim i angielskim, a uczestnictwo jest bezpłatne. Już teraz można się zarejestrować, zapoznać z systemem i rozwiązywać pierwsze zadania. Oficjalna strona konkursu: hs.spoj.pl.


Formularz rejestracyjny2010-11-09

Na stronach tegorocznych zasobach został umieszczony formularz rejestracyjny. Jest on przeznaczony dla osób zgłaszających rozwiązania pocztą tradycyjną. Można go znaleźć w zakładce przydatne zasoby.


Spontaniczny Konkurs Informatyczny2010-10-28

Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urząd Miasta Wrocławia serdecznie zapraszają do udziału w Spontanicznym Konkursie Informatycznym, który odbędzie się w dniach 27 października - 7 listopada 2010.

Konkurs poprzedza zawody Central European Regional Contest (CERC 2010), które odbędą się we Wrocławiu w dniach 19-21 listopada 2010. Zawody CERC są jednym z etapów ogólnoświatowych eliminacji najważniejszych akademickich zawodów drużynowych w programowaniu - ACM Collegiate Programming Contest.

Nasz konkurs organizowany jest z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, choć wystartować może w nich każdy. Dla uczniów, którzy okażą się najlepsi w klasyfikacji indywidualnej, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Ponadto szkoły, których uczniowie najlepiej zaprezentują się w zawodach, zostaną zaproszone do wystawienia swoich reprezentacji na zawody CERC 2010. Będzie to niepowtarzalną okazją, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami z Europy Środkowej i przy okazji, a może przede wszystkim, poczuć atmosferę wielkich zawodów o międzynarodowym zasięgu.


Rozpoczynamy I etap XVIII Olimpiady Informatycznej2010-10-18

Aby Twoje rozwiązania mogły zostać właściwie ocenione, a Twój udział w Olimpiadzie zakończył się sukcesem, zastosuj się do ustaleń zawartych w "Zasadach organizacji zawodów" i w treściach zadań oraz ustaleń technicznych. Znajomość tych dokumentów jest niezbędna do wzięcia udziału w zawodach!

Pamiętaj, w szczególności, o zachowaniu zasad uczciwości: nie przysyłaj niesamodzielnych rozwiązań i nie udostępniaj innym swoich rozwiązań, chroń je przed niepowołanym dostępem. W Olimpiadzie gramy fair i Olimpiada tego pilnuje.

W zawodach będziesz brał udział poprzez SIO (System Internetowy Olimpiady), uczestnicząc w Konkursie oznaczonym jako OI18-1. Tam też znajdziesz Forum, gdzie możesz poczuć najlepiej atmosferę Olimpiady.

Jeśli rozpoczynasz udział w Olimpiadzie, mnogość przepisów i zawarte w nich, czasami skomplikowane, reguły mogą być dla Ciebie trudne i nudne, ale są one niezbędne, aby zawody były sprawiedliwe. Koniecznie przeczytaj też ,,Wskazówki dla Uczestników Olimpiady Informatycznej" w dziale ,,Dla zawodników".

Ale najważniejsze i najciekawsze są zadania. W tym roku w pierwszym etapie jest do rozwiązania pięć zadań:

Pamiętaj o terminie zakończenia zawodów: 15.11. Mówimy otwarcie: dobre rozwiązanie wszystkich zadań nawet w ciągu 4 tygodni dla początkujących jest dość trudne, ale aby brać udział w Olimpiadzie i zakwalifikować się do dalszych zawodów, wystarczy dobrze rozwiązać niektóre spośród nich. Do zawodów II stopnia przyjmiemy zapewne około aż 480 zawodników, więc poza tymi kilkudziesięcioma asami, którzy brylują na Forum, jest też wiele miejsca dla bardzo dobrych zawodników, z których jednym możesz być Ty.

Aby wziąć udział w Olimpiadzie, musisz mieć konto w serwisie SIO. Jeśli go jeszcze nie posiadasz, załóż je.

W dziale ,,Pytania" na SIO możesz poprosić organizatorów o wyjaśnienie wątpliwości. Niektóre odpowiedzi są publiczne, więc zanim zadasz pytanie, upewnij się, że nie ma jeszcze na nie odpowiedzi.

Zaglądaj na SIO, mogą tam się pojawić bardzo ważne informacje dla zawodników, w szczególności uzupełnienia treści zadań.

Witamy wśród tych, dla których informatyka jest specjalnością.

Powodzenia!


I etap XVIII OI już blisko2010-10-08

Już za niecałe 2 tygodnie (a dokładniej, 18 października) rozpoczyna się I etap XVIII Olimpiady Informatycznej. Jako pomoc w przygotowaniach, udostępniliśmy elektroniczną wersję książeczki XVII Olimpiady, zawierającej szczegółowe opracowania rozwiązań zadań z tej właśnie Olimpiady.

W charakterze treningu proponujemy rozwiązywanie zadań z I etapów poprzednich edycji Olimpiady, które można znaleźć na stronie main.edu.pl. Przykładowe zestawy zadań:

Ciekawą formą treningu przed I etapem może być także udział w internetowym konkursie FallSpot (11-17 października), organizowanym przez Wrocławski Portal Informatyczny. Strona konkursu: http://spot.informatyka.wroc.pl

PAPAYdruk - najlepsze nadruki na koszulkach, Artykuły reklamowe