Polish version    English version  
  Obozy Olimpiady


 Aktualności
 O olimpiadzie
 Komitety
 XVIII OI 2010/2011
 Historia OI
 Książeczki OI
 Reprezentacja
 Obozy Olimpiady
III obóz 2002
IV obóz 2003
V obóz 2004
VI obóz 2005
 Galeria zdjęć
 Ciekawe odsyłacze
 OIG LiveCD
 IV OIG 2009/2010
 Historia OIG
 SIO
 MAIN
V Obóz im. A. Kreczmara

W dniach 22 - 29 sierpnia 2004 r. w Nowym Sączu (miejscu organizacji przyszłorocznej Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej) odbył się V obóz im. A. Kreczmara. Jak co roku wzięli w nim udział tegoroczni członkowie reprezentacji Polski oraz finaliści XI Olimpiady Informatycznej, którzy jeszcze nie ukończyli szkoły średniej.

Uczestnicy obozu rozwiązywali liczne zadania algorytmiczne przygotowane przez członków Komitetu Głównego i Jury Olimpiady Informatycznej, mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów, a także wziąć udział w wycieczce po górach oraz uczestniczyć w zawodach sportowych. Od poniedziałku do środy i w piątek zawodnicy rywalizowali indywidualnie między sobą, rozwiązując zadania typu olimpijskiego, których było łącznie osiem.

Czwartek upłynął na całodziennej wyprawie w góry, natomiast w sobotę zawodnicy wzięli udział w konkursie o zasadach podobnych do konkursu ACM ICPC. Uczestnicy, podzieleni na zespoły dwu- i trzyosobowe, mieli do rozwiązania 5 zadań w ciągu trzech godzin.


Oto niektóre zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy obozu:
  • poniedziałek 23 sierpnia:
  • wtorek 24 sierpnia:
  • środa 25 sierpnia:
    • Cube3 - MegaCube PS PDF
    • Klasyfikacja zadań PS PDF

  • piątek 27 sierpnia:Wersja do druku