Polish version    English version  
  Olympic camps


 News
 About Olympic
 History of OI
 OI books
 National team
 Olympic camps
III camp 2002
IV camp 2003
V camp 2005
VI camp 2005
 Photo gallery
 Links
 SIO
 MAIN
This document is not available in English version.

IV Obóz im. A. Kreczmara

IV Obóz im. A. Kreczmara odbył się w dniach od niedzieli 20 do soboty 26 lipca 2003 roku w Krynicy. Wzięła w nim udział reprezentacja Polski i finaliści X Olimpiady Informatycznej, którzy jeszcze nie ukończyli szkoły średniej. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów, które prowadzili członkowie Komitetu Głównego i Jury Olimpiady. Od poniedziałku do środy i w piątek zawodnicy rywalizowali indywidualnie między sobą, rozwiązując zadania typu olimpijskiego, których było łącznie siedem.
Rywalizację wygrał Bartosz Walczak. Drugie miejsce ex aequo zajęli Marcin Michalski i Filip Wolski, a czwarte i piąte, odpowiednio, Dawid Sieradzki i Jakub Łącki.
Czwartek upłynął na całodziennej wyprawie w góry, natomiast w sobotę na zakończenie zawodnicy wzięli udział w konkursie o zasadach podobnych do konkursu ACM ICPC. Uczestnicy, podzieleni na zespoły dwu- i trzyosobowe, mieli do rozwiązania 5 zadań w ciągu trzech godzin. Konkurs wygrali Adam Nowacki, Jarosław Osmański i Dawid Sieradzki, którzy rozwiązali wszystkie zadania. Drugie miejsce zajęli, rozwiązując tę samą liczbę zadań, ale w gorszym czasie, Marcin Michalski i Filip Wolski. Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Walczakowi, Jakubowi Łąckiemu i Andrzejowi Chodorowi z czterema rozwiązanymi zadaniami.


Oto niektóre zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy obozu:


Print friendly version