• Organizatorzy XXIX OI
  2022-09-30 Anna Michalska, Bartosz Kostka
  Kategorie:
  • XXIX OI

   

 • Opisy rozwiązań zadań z I etapu
  2021-12-04 Tomasz Idziaszek
  Kategorie:
  • XXIX OI

  Zamieszczamy opisy rozwiązań wszystkich zadań z zawodów I stopnia. Zachęcamy do lektury.

 • Struktura lasów rozłącznych i jej zastosowania.
  2021-11-30 Weronika Klemba
  Kategorie:
  • XXIX OI

  Serdecznie zapraszamy na Webinarium tematyczne ,,Struktura lasów rozłącznych i jej zastosowania", który odbędzie się 4.XII.2021, w godzinach 12:00-13:30

  Spotkanie, które będzie można oglądać pod linkiem, poprowadzi Karol Pokorski.

  • Karol Pokorski jest doktorantem w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego przedmiotem badań są algorytmy i struktury danych. Trzykrotnie był finalistą Olimpiady Informatycznej, dwukrotnie zdobywając tytuł laureata. Karol Pokorski zaprojektował i stworzył portal Solve System 3 (solve.edu.pl) umożliwiający rozwiązywanie zadań algorytmicznych w czasie rzeczywistym, jak też organizację konkursów programistycznych. Jest autorem dziesiątków zadań konkursowych o różnej skali trudności, poczynając od Olimpiady Informatycznej Juniorów, poprzez Olimpiadę Informatyczną dla szkół średnich, na zadaniach używanych do wyłaniania mistrzów na poziomie studenckim kończąc. Karol Pokorski jest sekretarzem naukowym Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Juniorów. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako programista w Ten Square Games, Google oraz Codility.
 • Rozwiązywanie zadań z mistrzem
  2021-11-29 Weronika Klemba
  Kategorie:
  • XXIX OI

  Serdecznie zapraszamy na Webinar ,,Rozwiązywanie zadań z mistrzem", który odbędzie się 2.XII.2021, między 17:00, a 18:30

  Spotkanie poprowadzą Andi Agrawal i Jarosław Kwiecień. Mistrzowie będą rozwiązywali ,,na żywo" wybrane zadania z Finałów w Moskwie. Transmisję będzie można oglądać pod linkiem.

  • Anadi Agrawal studiuje informatykę na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest zwycięzcą Olimpiady Informatycznej w roku szkolnym 2017/2018. Otrzymał tytuł złotego medalisty Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w latach 2017 i 2018. Jest zwycięzcą Środkowoeuropejskiej Olimpiady Informatycznej w roku 2017.
  • Jarosław Kwiecień jest studentem informatyki i matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest dwukrotnym zwycięzcą Olimpiady Informatycznej w latach 2014 i 2016. Zdobył 3 złote medale na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w latach 2014 – 2016.                                             
  • Anadi Agrawal i Jarosław Kwiecień byli członkami drużyny reprezentującej Uniwersytet Wrocławski, która w tym roku zajęła 5-te miejsce (srebrny medal) w Finałach 44. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym rozgranych w Moskwie, w październiku 2021 roku. Drużyna zdobyła przy tym tytuł Akademickiego Mistrza Europy w Programowaniu Zespołowym.


 • Potyczki Algorytmiczne 2021
  2021-11-24 Krzysztof Diks
  Kategorie:
  • XXIX OI

  Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji konkursu „Potyczki Algorytmiczne”. Konkurs ten jest najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym adresowanym do wszystkich interesujących się algorytmiką i programowaniem – uczniów, studentów, zawodowców i amatorów. Zadania konkursowe są tak dobrane, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i wartego pomyślenia niezależnie od posiadanej wiedzy i umiejętności. Z drugiej strony najlepsi będą musieli wykazać się kunsztem na miarę najbardziej prestiżowych, światowych konkursów programistycznych. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w późniejszym życiu zawodowym.

  Rejestracja on-line do konkursu rusza 1 grudnia 2021 r. Potyczki Algorytmiczne mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tym roku po raz drugi rusza „dywizja C”, którą adresujemy do osób stawiających swoje pierwsze kroki w konkursach algorytmiczno-programistycznych.

  Potyczki Algorytmiczne 2021 składać się będą z dwóch etapów:

  • zdalnego – odbywającego się w dniach od 6 grudnia do 12 grudnia 2021 roku, składającego się z 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem Internetu, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania zadania polegające na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;
  • wielkiego finału – rozgrywanego stacjonarnie w Gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie w dniach 22-23 stycznia 2022 roku. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.

  Na najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo, jak co roku, 256 osób otrzyma kultową koszulkę Potyczek Algorytmicznych 2021.

  Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, opis przebiegu zawodów oraz link do rejestracji dostępne są na stronie internetowej https://potyczki.mimuw.edu.pl.

  Organizatorami Konkursu (od samego początku) są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z Fundacją Rozwoju Informatyki. Sponsorem głównym tegorocznej edycji jest firma Huawei, a partnerami – Atende S.A. oraz Digital Technology Poland.

  Serdecznie zapraszamy do udziału
  Zespół Potyczek Algorytmicznych 2021

 • Konkurs równoległy AMPPZ
  2021-11-02 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXIX OI

  Już w ten weekend w Krakowie odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Organizatorzy zapraszają chętnych do zdalnego udziału w równoległych zawodach na tych samych zadaniach. Więcej informacji na stronie https://bit.ly/amppz_mirror_rules.

 • Więcej o nagrodach NASK
  2021-10-25 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXIX OI

  W zakładce na stronie pojawiły się szczegóły dotyczące stypendiów i nagród z programu NASK - PIB.