• Wyniki XXVI Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej
  2014-07-19 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2013/2014
  • XXII OI

  19 lipca w Tajpeju na Tajwanie zakończyły się zawody XXVI Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej (IOI 2014). Wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale, w tym najcenniejszy – złoty – uzyskał Jarosław Kwiecień, uczeń Zespołu Szkół nr 14 we Wrocławiu. Srebrny medal przywiezie do Polski Michał Glapa, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Natomiast medale brązowe uzyskali Stanisław Barzowski, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, oraz Albert Citko, absolwent XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Dla całej czwórki był to pierwszy występ w zawodach IOI.

  W zawodach wzięło udział 311 uczniów pochodzących z 81 krajów. W dwóch dniach zawodów mieli oni do rozwiązania łącznie 6 zadań, z których aż 2 zostały ułożone przez autorów z Polski. Pierwsze miejsce zdobyli ex-aequo reprezentant Australii, Chin i Stanów Zjednoczonych. Pełne wyniki zawodów można znaleźć na oficjalnej stronie IOI 2014.

 • Złote i srebrne medale naszej reprezentacji na CEOI 2014
  2014-06-27 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2013/2014

  Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci na zawodach Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej (CEOI 2014) powtórzyli osiągnięcie z zawodów BOI 2014 - wszyscy zdobyli co najmniej srebrny medal. Połowa wszystkich złotych medali przypadła naszym zawodnikom; uzyskali je Michał Glapa (2. miejsce) i Maciej Hołubowicz (4. miejsce). Pozostałe dwa złote medale przypadły w udziale reprezentantom Rumunii. Najwyższą punktację wśród srebrnych medalistów uzyskał Albert Citko (5. miejsce). Srebrny medal zdobył także Stanisław Barzowski. Już wkrótce Albert, Michał i Stanisław (wraz z nieobecnym na zawodach CEOI Jarosławem Kwietniem) będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej na Tajwanie. Powodzenia!

 • Świetny wynik naszej reprezentacji na BOI 2014
  2014-04-30 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2013/2014

  Wczoraj zakończyły się zawody jubileuszowej, XX Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, które odbywały się w miejscowości Połąga na Litwie. W tym roku wyniki osiągnięte przez naszą reprezentację były naprawdę wysokie: zwycięzcą całych zawodów został Jarosław Kwiecień, a wszyscy reprezentanci zdobyli w zawodach co najmniej srebrny medal! Wyniki szczegółowe reprezentacji Polski przedstawiają się następująco: złote medale zdobyli: wspomniany już Jarosław Kwiecień, a także Jan Tabaszewski i Konrad Paluszek, a srebrne medale uzyskali: Paweł Burzyński, Maciej Hołubowicz i Tomasz Garbus.

 • Dwa medale Polaków na CEOI 2013
  2013-10-22 Jakub Łącki
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2013/2014

  W sobotę 19 października w chorwackim mieście Primosten zakończyły się zawody dwudziestej Olimpiady Informatycznej Środkowej Europy. Dwaj reprezentanci Polski: Jarosław Kwiecień i Michał Zieliński zdobyli w konkursie srebrne medale. Uplasowali się na, odpowiednio, czwartej i szóstej pozycji. W zawodach wzięło udział 38 zawodników z 9 państw.

   

  Reprezentanci Polski na CEOI 2013 razem z jedną z organizatorek