• Niebieska książeczka XIX OI
  2012-12-05 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XIX OI
  • XX OI
 • Cztery medale na IOI 2012
  2012-09-30 Jakub Łącki
  Kategorie:
  • XIX OI
  • Osiągnięcia 2011/2012

  Świetnym wynikiem Polaków zakończyły się zawody Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej 2012. Wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale: jeden złoty i trzy srebrne.

  Złoty medal uzyskał uczeń 3 klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, Karol Farbiś. Karol zajął bardzo wysokie, 7 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Pozostali polscy reprezentanci, Wojciech Nadara (absolwent XIV LO w Warszawie), Wiktor Kuropatwa (absolwent V LO w Krakowie) oraz Bartłomiej Dudek (absolwent XIV LO we Wrocławiu), uzyskali srebrne medale.

  XXIV Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna odbyła się w Sirmione we Włoszech w dniach 23-30 września 2012 roku. W olimpiadzie wzięło udział 310 zawodników z 80 krajów. W zawodach zwyciężył reprezentant Stanów Zjednoczonych, Johnny Ho, wyprzedzając niezwykle utalentowanego reprezentanta Białorusi - Gennadego Korotkevicha, który wcześniej trzykrotnie wygrywał te zawody.

 • Olimpijski Obóz Informatyczny dla Średniozaawansowanych
  2012-09-01 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XIX OI
  • XX OI

  Olimpiada Informatyczna, wraz z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, serdecznie zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do udziału w Olimpijskim Obozie Informatycznym przeznaczonym dla zainteresowanych programowaniem, algorytmiką i przygotowaniem do olimpiad informatycznych. Obóz jest przeznaczony dla osób, które zdołają rozwiązać zadania z kursu programowania w serwisie main.edu.pl i nie mają dużego doświadczenia w rozwiązywaniu zadań olimpijskich - w szczególności nie dostały się nigdy do II etapu Olimpiady licealnej. Uczestnicy obozu powinni być w stanie samodzielnie rozwiązać zadania pokroju: Oceny, Płot, Do kwadratu, Najdłuższe podsłowo 2 i Podprostokąt.

  Program warsztatów obejmuje podstawowe techniki algorytmiczne przydatne w rozwiązywaniu zadań olimpijskich, takie jak: wyszukiwanie binarne i jego zastosowania, szacowanie złożoności obliczeniowej, programowanie dynamiczne, algorytmy zachłanne i podstawy teorii grafów.

  Zajęcia będą się odbywały w pracowniach i salach Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Banacha 2. Oprócz zajęć informatycznych przewidujemy także zajęcia sportowe oraz kulturalne.

  Obóz odbędzie się w Warszawie w terminie 19–22 września 2012 roku. Dla osób przyjezdnych oferujemy nocleg i całodzienne wyżywienie, począwszy od kolacji w dniu 18 września 2012 roku. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie w postaci obiadu. Przez okres trwania Obozu uczestnicy mają zapewnioną całodobową opiekę.

  Całkowity koszt udziału dla każdego uczestnika, niezależnie od faktu, czy będzie korzystał z pełnego zakwaterowania i wyżywienia, to 240 zł. Osobom, które mogłyby mieć trudności z zapłaceniem tej kwoty, oferujemy stypendia socjalne. Wnioski o stypendium będzie można składać drogą e-mailową po zakończeniu procesu rekrutacji. Nie refundujemy kosztów podróży.

  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 09 września 2012 roku pod tym adresem. 11 września 2012 roku, drogą e-mailową, kandydaci zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji.

  Dodatkowych informacji udziela sekretariat Olimpiady (e-mail: sekretariat@oi.edu.pl, tel.: 22 626-83-90). Odpowiedzi na częste pytania uczestników będą pojawiały się na stronie FAQ obozu.

 • Olimpijski Obóz Informatyczny dla Trochę Zaawansowanych
  2012-08-18 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XIX OI

  W dniach 27-31 sierpnia Olimpiada Informatyczna wraz z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej organizują zajęcia informatyczne dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia są przeznaczone dla osób, które potrafią na podstawowym poziomie programować w języku C++ i pragną przygotować się do udziału w tegorocznej Olimpiadzie Informatycznej. Zajęcia będą odbywać się w pracowniach i salach Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Banacha 2, od godziny 9:00 do 16:00. Instruktorami będą Bartosz Szreder i Marek Bardoński.
  Koszt udziału wynosi 150 zł, z możliwością uzyskania stypendium w przypadku potrzeby. W trakcie zajęć dla uczestników przewidziany jest obiad. Organizacja tych zajęć nie zmienia naszego zamierzenia organizacji obozu w dniach 19-22.09, o którym ogłoszenie ukaże się wkrótce.

  Więcej informacji na stronie http://isi-polska.com/index.php?cID=142

 • Medaliści CEOI 2012
  2012-07-15 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XIX OI
  • Osiągnięcia 2011/2012

  Znamy już wyniki naszych reprezentantów na XIX Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej. Wszyscy nasi reprezentanci przywieźli z zawodów medale, a najlepszy z naszych zawodników, Mateusz Gołębiewski, zajął w łącznej klasyfikacji wysokie drugie miejsce!

 • CEOI 2012
  2012-07-07 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XIX OI

  Już w poniedziałek odbędzie się pierwszy dzień zawodów CEOI 2012, na których Polskę reprezentować będą: Bartek Dudek, Karol Farbiś, Mateusz Gołębiewski i Wiktor Kuropatwa. Równolegle do zawodów na miejscu zostaną przeprowadzone zawody zdalne, otwarte dla wszystkich chętnych - na tych samych zadaniach, w poniedziałek i w środę (9 i 11 lipca) w godz. 10-15. Więcej informacji: http://ceoi2012.elte.hu/internet-contest/

  UWAGA: udział jest możliwy tylko po uprzedniej rejestracji przez stronę http://ceoi2012.elte.hu/intcontest/ do jutra (niedziela) do godz. 20.00!

 • Olimpijski Obóz Informatyczny dla Początkujących
  2012-05-31 Monika Kozłowska-Zając
  Kategorie:
  • XIX OI

  Olimpiada Informatyczna serdecznie zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w obozie informatycznym, który może być świetnym wstępem do startu w olimpiadach informatycznych: gimnazjalnej i licealnej! Obóz przeznaczony jest dla osób początkujących, które chcą nauczyć się programowania oraz poznać początki algorytmiki, przewidujemy także zajęcia sportowe.

  Obóz odbędzie się w Warszawie w terminie 2–6 lipca 2012 roku. Dla osób przyjezdnych – nocleg i całodzienne wyżywienie. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie w postaci obiadu.

  Całkowity koszt udziału to 250 zł. Osobom, które mogłyby mieć trudności z zapłaceniem tej kwoty, oferujemy stypendia.

  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 17 czerwca 2012 r. pod tym adresem. Dodatkowych informacji udziela sekretariat Olimpiady (e-mail: sekretariat@oi.edu.pl, tel.: 22 626-83-90).