• Wyniki XXVI Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej
  2014-07-19 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2013/2014
  • XXII OI

  19 lipca w Tajpeju na Tajwanie zakończyły się zawody XXVI Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej (IOI 2014). Wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale, w tym najcenniejszy – złoty – uzyskał Jarosław Kwiecień, uczeń Zespołu Szkół nr 14 we Wrocławiu. Srebrny medal przywiezie do Polski Michał Glapa, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Natomiast medale brązowe uzyskali Stanisław Barzowski, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, oraz Albert Citko, absolwent XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Dla całej czwórki był to pierwszy występ w zawodach IOI.

  W zawodach wzięło udział 311 uczniów pochodzących z 81 krajów. W dwóch dniach zawodów mieli oni do rozwiązania łącznie 6 zadań, z których aż 2 zostały ułożone przez autorów z Polski. Pierwsze miejsce zdobyli ex-aequo reprezentant Australii, Chin i Stanów Zjednoczonych. Pełne wyniki zawodów można znaleźć na oficjalnej stronie IOI 2014.

 • Złote i srebrne medale naszej reprezentacji na CEOI 2014
  2014-06-27 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2013/2014

  Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci na zawodach Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej (CEOI 2014) powtórzyli osiągnięcie z zawodów BOI 2014 - wszyscy zdobyli co najmniej srebrny medal. Połowa wszystkich złotych medali przypadła naszym zawodnikom; uzyskali je Michał Glapa (2. miejsce) i Maciej Hołubowicz (4. miejsce). Pozostałe dwa złote medale przypadły w udziale reprezentantom Rumunii. Najwyższą punktację wśród srebrnych medalistów uzyskał Albert Citko (5. miejsce). Srebrny medal zdobył także Stanisław Barzowski. Już wkrótce Albert, Michał i Stanisław (wraz z nieobecnym na zawodach CEOI Jarosławem Kwietniem) będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej na Tajwanie. Powodzenia!

 • Olimpijski Obóz Informatyczny
  2014-06-26 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI

  Olimpiada Informatyczna, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Rozwoju Edukacji serdecznie zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na obóz dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Obóz odbędzie się w Warszawie, w terminie 18-22 sierpnia 2014 roku, na Wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2.

  Uczestnikom zamiejscowym zapewniamy całodzienne wyżywienie i noclegi oraz opiekę wychowawców. Całkowity koszt to 470 zł. Koszt dla uczestników nie korzystających z noclegów i całodziennego wyżywienia to 180 zł. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie w postaci obiadu. Osoby, które nie będą mogły zapłacić tych kwot, mogą starać się o stypendium.

  Więcej informacji można znaleźć w dokumencie z ogłoszeniem o obozie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod tym adresem. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lipca 2014 r. Kontakt: Tadeusz Kuran - organizator obozu, tel. 504 032 956, e-mail: tadkuran@oi.edu.pl.

 • Olimpijskie Warsztaty Informatyczne
  2014-06-26 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI

  Olimpiada Informatyczna, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Rozwoju Edukacji zapraszają nauczycieli informatyki i matematyki zainteresowanych pracą z uczniami uzdolnionymi informatycznie na Olimpijskie Warsztaty Informatyczne. Jest to kolejna edycja tych dobrze znanych w środowisku informatycznym Warsztatów. Poprowadzą ją prof. Krzysztof Diks (UW, przewodniczący Komitetu Głównego OI), Andrzej Dyrek (V LO w Krakowie) i Ireneusz Bujnowski (I LO w Białymstoku). Warsztaty odbędą się w Kielnarowej koło Rzeszowa w dniach 5-13 sierpnia 2014 roku.

  Udział w Warsztatach jest bezpłatny. Pierwszeństwo w kwalifikacji mają nauczyciele z województw: mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubuskiego. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lipca 2014 r. pod tym adresem. Więcej informacji w dokumencie z ogłoszeniem warsztatów. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Kuran: tadkuran@oi.edu.pl, tel. 504 032 956.

 • Świetny wynik naszej reprezentacji na BOI 2014
  2014-04-30 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2013/2014

  Wczoraj zakończyły się zawody jubileuszowej, XX Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, które odbywały się w miejscowości Połąga na Litwie. W tym roku wyniki osiągnięte przez naszą reprezentację były naprawdę wysokie: zwycięzcą całych zawodów został Jarosław Kwiecień, a wszyscy reprezentanci zdobyli w zawodach co najmniej srebrny medal! Wyniki szczegółowe reprezentacji Polski przedstawiają się następująco: złote medale zdobyli: wspomniany już Jarosław Kwiecień, a także Jan Tabaszewski i Konrad Paluszek, a srebrne medale uzyskali: Paweł Burzyński, Maciej Hołubowicz i Tomasz Garbus.

 • Wyniki finału XXI OI
  2014-04-04 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI

  Znamy już wyniki finału XXI Olimpiady Informatycznej. Serdeczne gratulacje dla wszystkich finalistów, a zwłaszcza dla laureatów tegorocznej Olimpiady!

 • Dokumenty na III etap
  2014-03-31 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI