Finał XXVIII OI 2020/2021
laureat I miejsca
lp. imię nazwisko klasa nazwa szkoły miasto szkoły wojewodztwo kol* dro les sur kom naw sum suma
1 Antoni Buraczewski 2LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 100 83 100 0 100 100 100 483
2 Jan Strzeszyński 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 0 100 100 75 475
3 Bartłomiej Czarkowski 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 100 0 40 100 100 440
4 Daniel Soboński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 100 100 4 100 100 404

laureat II miejsca
lp. imię nazwisko klasa nazwa szkoły miasto szkoły wojewodztwo kol* dro les sur kom naw sum suma
5 Jeremiasz Preiss 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 14 100 100 0 20 100 75 395
6 Łukasz Orski 3LO Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław dolnośląskie 94 100 100 100 10 75 385
7 Marcel Szelwiga 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 85 100 100 20 84 75 379
8 Michał Stawarz 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 98 54 4 100 100 356
9 Wojciech Weremczuk 3LO VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego Radom mazowieckie 100 58 100 0 20 100 75 353
10 Antoni Długosz 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 78 100 100 10 20 45 75 350
11 Olaf Surgut 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 100 100 54 20 100 75 349
12 Jakub Bachurski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 10 23 10 100 343
13 Kacper Paciorek 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 88 100 100 0 20 44 75 339
14 Piotr Blinowski 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie 100 100 100 35 100 335
15 Jakub Dziura 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 87 54 20 45 100 306

laureat III miejsca
lp. imię nazwisko klasa nazwa szkoły miasto szkoły wojewodztwo kol* dro les sur kom naw sum suma
16 Jakub Kądziołka 3LO Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej Gliwice śląskie 42 100 100 4 10 75 289
17 Bartosz Kucypera 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 43 92 20 97 75 284
18 Stanisław Czech 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 38 15 20 100 100 273
19 Jacek Muszyński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 84 38 100 20 10 100 268
20 Mateusz Hurkała 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 52 100 54 20 10 83 267
21 Maciej Mejer 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 72 0 20 100 75 267
22 Paweł Pilarski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 97 54 10 20 10 75 266
23 Dawid Ratyński 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 70 100 100 20 10 35 265
24 Dominik Wawszczak 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 0 20 10 35 265
25 Rafał Mańczyk 1LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 98 51 16 20 100 75 262
26 Bogdan Błędziński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 40 89 20 10 100 259
27 Bartosz Brejna 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 84 100 54 20 10 75 259
28 Filip Szczepański 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 46 100 20 10 75 251
29 Mikołaj Bulge 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 82 54 20 10 75 241
30 Kamil Szymczak 2LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie 90 62 54 40 10 75 241
31 Wojciech Ładysz 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 42 20 100 75 237
32 Mateusz Jacniacki 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie 100 15 0 20 100 100 235
33 Jakub Kaszycki 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 85 100 27 20 10 75 232
34 Hubert Wasilewski 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 92 100 0 20 10 100 230
35 Tymoteusz Kucharek 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 81 40 54 0 100 35 229
36 Marek Wiśniewski 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 42 100 67 0 45 15 227
37 Tymon Cichocki 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 42 52 65 20 10 75 222
38 Patryk Malcher 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 42 0 27 20 100 75 222
39 Grzegorz Ryn 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 70 90 27 20 10 75 222
40 Andrzej Jabłoński 2LO Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II Rzeszów podkarpackie 90 20 100 20 45 35 220
41 Franciszek Witt 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 99 61 54 20 10 75 220
42 Gabriel Antas 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego Jasło podkarpackie 46 46 54 4 40 75 219
43 Maciej Bielik 3LO XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego Warszawa mazowieckie 72 82 32 20 10 75 219
44 Jakub Rożek 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 42 6 54 20 100 35 215
45 Wiktor Siatkowski 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 88 26 54 0 20 40 75 215
46 Paweł Gadziński 3LO V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała śląskie 42 100 54 0 45 15 214
47 Mikołaj Dziok 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie 42 46 100 20 10 35 211
48 Wojciech Raczuk 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 72 52 54 20 10 75 211
49 Marek Zbysiński 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 96 26 100 0 0 10 75 211
50 Wiktor Krzemiński 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 42 100 5 20 10 75 210
51 Michał Opala 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 75 27 20 10 75 207
52 Łukasz Smoliński 3LO Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Mazowiecki mazowieckie 54 67 4 100 35 206
53 Grzegorz Suwaj 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 88 0 25 20 100 60 205
54 Bartosz Chomiński 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 100 8 5 0 100 10 75 198
55 Piotr Grynfelder 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 100 15 20 45 15 195
56 Michał Wiliński 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 14 100 0 20 75 195

finalista z wyróżnieniem
lp. imię nazwisko klasa nazwa szkoły miasto szkoły wojewodztwo kol* dro les sur kom naw sum suma
57 Adam Jeliński 3LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie 83 85 15 4 10 75 189
58 Maksym Iskierski 1LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie 42 20 54 4 10 100 188
59 Filip Jasionowicz 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 74 46 11 20 35 75 187
60 Zuzanna Ossowska 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 14 6 27 0 20 98 35 186
61 Tomasz Kwiatkowski 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 54 20 10 100 184
62 Jakub Bartecki 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 62 5 4 35 75 181
63 Dominik Smater 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 42 44 5 0 20 95 15 179
64 Filip Krawczyk 2LO VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego Radom mazowieckie 20 54 20 45 35 174
65 Kajetan Lewandowski 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 54 54 20 10 35 173
66 Elżbieta Łabaj 8SP Szkoła Podstawowa nr 114 im. Arkadego Fiedlera w Krakowie Kraków małopolskie 28 65 20 10 75 170
67 Jadwiga Świerczyńska 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 42 100 5 20 10 35 170
68 Paweł Mroziuk 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 52 12 20 10 75 169
69 Łukasz Świszcz 3LO Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław dolnośląskie 14 0 100 20 10 35 165

finalista
lp. imię nazwisko klasa nazwa szkoły miasto szkoły wojewodztwo kol* dro les sur kom naw sum suma
70 Stanisław Lada 7SP Prywatna Szkoła Podstawowa imienia Zofii i Jędrzeja Moraczewskich Sulejówek mazowieckie 92 44 54 20 10 35 163
71 Zuzanna Kiczak 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 42 26 54 20 45 15 160
72 Michał Kimborowicz 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 100 54 20 10 75 159
73 Piotr Pływacz 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 0 54 20 10 75 159
74 Wiktoria Rozkosz 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 0 54 20 10 75 159
75 Serafin Skowroński 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 42 54 20 10 75 159
76 Paweł Żurakowski 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 85 54 0 20 10 75 159
77 Jakub Dawidowicz 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 42 26 27 20 10 75 158
78 Grzegorz Gwóźdź 3LO VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego Radom mazowieckie 85 46 5 0 20 10 75 156
79 Tomek Pływacz 8SP Szkoła Podstawowa nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej Warszawa mazowieckie 54 4 10 88 156
80 Jakub Bereza 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 28 34 54 20 10 35 153
81 Jakub Trzykowski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 70 52 0 20 45 35 152
82 Jakub Gonera 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 42 40 5 20 10 75 150
83 Andrzej Gwiazda 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 100 5 20 10 15 150
84 Jonasz Aleszkiewicz 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 4 10 35 149
85 Jakub Pniewski 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 88 15 20 10 15 148
86 Mateusz Wasilewski 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 42 44 54 4 10 35 147
87 Piotr Bieńkowski 2LO Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej Wrocław dolnośląskie 42 0 100 0 20 10 15 145
88 Stanisław Bitner 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie 85 26 54 20 10 35 145
89 Konstanty Smolira 1LO Prywatne Liceum imienia Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin 100 20 10 15 145
90 Bartosz Drabiński 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 67 52 27 20 10 35 144
91 Filip Nogaj 3LO VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego Radom mazowieckie 100 32 12 20 45 35 144
92 Filip Wilkowski 2LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie 42 52 27 20 10 35 144
93 Jan Pułtorak 3LO Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Opole opolskie 42 53 4 10 75 142
94 Joanna Suwaj 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 88 12 65 20 10 35 142
95 Ignacy Gębuś 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 64 70 5 20 10 35 140
96 Maksym Ratajczyk 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie 80 18 5 20 10 87 140
97 Adam Dankowiakowski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 58 0 20 60 138
98 Krzysztof Sikora 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 14 88 20 10 20 138
99 Paulina Żeleźnik 8SP Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mariusza Zaruskiego Wrocław dolnośląskie 88 34 12 4 10 75 135
100 Mateusz Padarz 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 96 27 10 0 133
101 Paweł Dec 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 86 27 20 10 75 132
102 Mateusz Sawicki 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 84 40 27 20 10 35 132
103 Szymon Fica 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 88 20 5 20 10 75 130
104 Stanisław Leleń 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 14 20 5 20 10 75 130